اخبار کشوری / شناسه خبر: 923 / تاریخ انتشار : 1399/06/18

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات لایحه ۸ ماده‌ای ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور در این کمیسیون خبر داد و گفت: با تصویب و تایید نهایی این لایحه حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای فعال در شهرداری‌های کل کشور ساماندهی خواهند شد.

«علی بابایی کارنامی» با تشریح دستورکار نشست امروز (یکشنبه ۱۶شهریورماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز در ابتدا جلسه هیات رییسه کمیسیون اجتماعی برگزار شد، بعد از آن در نشست عمومی این کمیسیون، لایحه ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این لایحه از طرف دولت به مجلس گذشته تقدیم شده بود، اما مفاد آن محل اختلاف‌نظر بود در نتیجه در این دوره از مجلس در دستورکار کمیسیون اجتماعی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در این نشست کلیات لایحه ۸ ماده‌ای ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور با اکثریت آراء به تصویب رسید که در پی آن حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای فعال در شهرداری‌های کل کشور ساماندهی خواهند شد.
بابایی کارنامی اظهار کرد: عدالت مزدی، امنیت شغلی، اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق و دستمزد در شهرداری، توجه به تخصص افراد، جلوگیری از استخدام بدون ضوابط از جمله اهدافی بود که درپی پیشنهاد این لایحه در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: در گذشته در شهرداری به دلیل اینکه شوراهای اسلامی شهر تقریبا نسبت به جذب نیرو بدون ضوابط در شهرداری‌ها اقدام می‌کردند، بنابراین ایجاد این قانون به نظام‌مند کردن استخدام نیروها در شهرداری‌ها منتهی می‌شود و برای اولین بار شهرداری‌ها دارای قانون استخدامی مجزای از خدمات کشوری خواهند بود.
اخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب