اخبار کشوری / شناسه خبر: 863 / تاریخ انتشار : 1399/01/23

استاندار خوزستان:کارکنان درصورت ضرورت به محل کار احضار می شوند

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا به معنی عادی شدن شرایط نیست گفت: از مدیران و روسای ادارات خواسته شده در صورت ضرورت کارکنان را به محل کار احضار کنند.

غلامرضا شریعتی روز شنبه در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید از بیمارستان شفای اهواز، اظهارداشت: به عنوان رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان، بر عهد خود با مردم پایبند هستم و با همکاری همه اعضای این ستاد تمام تلاش و توان خود را برای حفاظت و صیانت از سلامت جامعه بکار گرفته‌ام.

وی از مردم خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان خارج نشدن از منزل را به عنوان یک اصل و اولویت بدانند. مردم اگر تنها برای موارد ضروری از منزل خارج شوند، این اپدیمی مهار خواهد شد.

وی همچنین در خصوص فعالیت ادارات و دستگاه‌های اجرایی خطاب به مدیران و مسئولان سازمان‌ها، بیان‌داشت: ضمن اینکه بر فعالیت ادارات تاکید می‌شود؛ از مسئولان دستگاه‌های مختلف انتظار می‌رود که با مدیریت صحیح ، حضور کارکنان در محل کار را به حداقل برسانند و در صورت نیاز افراد را احضار کنند.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه با هرگونه تصمیم و اقدامی که بدون نظر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا انجام شود برخورد خواهد شد، گفت: در این زمینه تعارف و مماشاتی صورت نمی‌گیرد و لازم است تا دستورالعمل‌ها بر اساس بخشنامه‌ها و مصوبات عملی و اجرایی شوند.

استاندار خوزستان ادامه داد: مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا را نباید به این معنی دانست که همه چیز تمام شده بلکه برعکس کار مقابله و مدیریت این بیماری آغاز شده و باید بیش از گذشته از توان و تلاش خود برای مهار آن استفاده کرد.

وی با تاکید به فرمانداران مبنی بر اینکه محدودیت‌های سختگیرانه برای پیشگیری و سرایت این بیماری همچنان باید در اولویت باشد گفت: ورودی استان و شهرها و تردد درون شهری باید مورد کنترل قرار بگیرد. علاوه بر این نیز لازم است تا ترددهای دورن شهری به حداقل ممکن برسد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: سختگیری‌ها همچون گذشته به قوت خود باقی هستند و با مشاغلی که مجوز فعالیت داشته اما پروتکل‌ها را لحاظ نکنند به شدت برخورد می‌شود. علاوه بر این با صنوفی که مجوز فعالیت ندارند اما شروع بکار کرده اند برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی همچنین از دستور خود به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز مبنی بر اینکه مشاغل کم خطر در صورت داشتن کارت سلامت اجازه فعالیت دارند، افزود: بر همین اساس هرگونه فعالیت بدون داشتن کارت سلامت جرم محسوب می‌شود.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور جهان سرایت کرده است.

اخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب