اخبار شهرداری / شناسه خبر: 801 / تاریخ انتشار : 1399/01/15

گزارشی از برنامه عیدانه اندیمشک ما، تهیه شده در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اندیمشک

برنامه عیدانه اندیمشک ما، گفتگویی صمیمی با مسئولین شهری است که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی تهیه شده و در اختیار شهروندان قرار می گیرد
نوروز ۹۹ کشور ما میهمانی ناخوانده داشت. میهمانی که سرزده و بی دعوت آمد و تمام مناسبات زندگی اجتماعی ما را در ایام منتهی به نوروز و نوروز تغییر داد.
ویروس کرونا میهمان کشور ما از چین بود که شهر ما نیز از گزند آن در امان نماند.
با وجود ویروس کرونا و خطراتی که ایجاد کرده است، امکان اجرای برنامه ها به شیوه معمول و با تجمعات زیاد وجود نداشت و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری برای این روزها برنامه ای متفاوت با ساختاری متفاوت و نو برای نوروز در نظر گرفت، تا ضمن ایجاد ارتباط متقابل میان شهروندان و مسئولین، لبخندی بر لب شهروندان اندیمشکی بنشاند.
برنامه عیدانه 《اندیمشک ما》گفتگویی صمیمی با ساختاری متفاوت با مسئولین است که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهیه شده و از طریق شبکه های مجازی منتشر می شود. 
معاونت فرهنگی شهرداری اندیمشک با این کار جدید و متفاوت بهترین استفاده را از ظرفیت فضای مجازی نموده و با شبکه ای تصویری-مجازی میهمان خانه های شما بود.
در این برنامه هنرمندان و دوستان بسیاری شبانه روز کار کردند تا محتوایی مناسب برای شهروندان عزیز اندیمشکی تهیه نمایند.
تا کنون سه بخش از برنامه عیدانه《اندیمشک ما》توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اندیمشک ساخته شده است. در بخش اول برنامه فرماندار محترم اندیمشک مهندس پیمان جهانگیری مهمان برنامه بودند و در فضایی گرم و صمیمی گزارشی از عملکرد مسئولان در سال ۹۸ و اقدامات ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا به مردم ارائه دادند.

مهمان بخش دوم برنامه شهردار جوان و پرتلاش اندیمشک مهندس رضا شریفی فر بودند. ایشان ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، گزارشی کوتاه از عملکرد شهرداری اندیمشک ارائه دادند که خلاصه آن را در ذیل می خوانید:

سال ۹۸ سالی پر فراز و نشیب و سخت بود، اما به لطف خدا ما توانستیم پروژه های بسیاری را در سطح شهر اجرا کنیم.

ما در اواخر سال ۹۸ با مشکل ویروس کرونا مواجه شدیم.شهر اندیمشک در پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا پیشرو و پیشگام بود. سریعا بحث اطلاع رسانی و آموزش های لازم به شهروندان در دستور کار قرار گرفت و ضدعفونی و گندزدایی شهر را در چند مرحله در حال انجام داریم.

بنده حدود یک سال نیم است که به عنوان شهردار درحال خدمت به شهروندان عزیز هستم.
در این مدت ما پروژه های بسیاری را اجرا کردیم.
پروژه آسفالت ۴۰۰ خیابان شهر در این مدت انجام گرفت.جا دارد از آقای حسنوند بابت تامین قیر این پروژه بزرگ تشکر کنم.
میادین زیادی را در این مدت احداث کردیم. میادین بسیاری بازسازی شد.
پارک های بسیاری را بازسازی و احیا کردیم.آبنماهای زیادی در شهر نصب شد.آبنماهای موزیکال و زیبایی در میادین و پارکهای شهر نصب گردید. المان های زیبا و با محتوایی در جای جای شهر نصب گردید. جاده های سلامت و پارکهای ورزشی بسیاری احداث گردید و پارکهای سطح شهر از نظر وسایل بازی و ورزشی تجهیز شد، و پروژه های بسیار دیگری که شکل ظاهری شهر را دگرگون نمود و بسیاری از مشکلات ترافیکی و حمل نقل شهری با آن پروژه ها برطرف گردید.
در هر اداره و نهادی اگر نظم حاکم باشد ما می توانیم به قله های ترقی و پیشرفت برسیم. ما باید به سمت قانون مندی و ضابطه محوری حرکت کنیم. به لطف خدا اکنون شرایط بهتری در شهرداری حاکم است و سعی ما بر این است که این شرایط و این راه را در آینده نیز ادامه دهیم.
روزی که شورای جدید شروع بکار کرد و ما شهرداری را تحویل گرفتیم، پرسنل این اداره ۱۴ ماه حقوق معوقه داشتند.در این مدت حقوق پرسنل زحمتکش شهرداری به موقع و حتی زودتر از موعد پرداخت گردید و ما توانستیم چهار ماه از حقوق عقب افتاده پرسنل زحمتکش را نیز پرداخت کنیم.لازم به ذکر است که این کار در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور صورت گرفت و جا دارد از همکاری و تلاش تمامی عزیزان و همکارانمان در شهرداری و شورای شهر تشکر کنم.
برای سال ۹۹ ما برنامه ریزی خوبی کردیم. اما فعلا اولویت ما وریروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان است. پس از برطرف شدن این مشکل ما پروژه های بسیاری برای اجرا داریم که مهمترین آنها شهربازی اندیمشک و مبلمان شهری میدان امام(ره) است که هم اکنون در حال اجرا می باشد.

تشکر می کنم از شما هنرمندان و حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری که این برنامه را تدارک دیدند. هرچند ما این روزها با مشکل کرونا مواجه هستیم اما برنامه ما این بود لبخندی را به خانه های شهروندان بیاوریم.از تمامی مسئولین عزیز که سال گذشته کمک حال ما بودند و ما را حمایت کردند نیز تشکر و قدردانی می کنم.

بخش سوم برنامه عیدانه با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اندیمشک همراه بود و ایشان نیز پاسخگویی سوالات مجریان برنامه بودند و گزارشی از عملکرد خود به مردم اندیمشک ارائه دادند.

برنامه اندیمشک ما با حضور سایر مسئولین ادامه خواهد داشت و معاونت فرهنگی و اجتماعی در سال جدید برنامه هایی متفاوت برای شهروندان عزیز تدارک دیده است که درمورد آن اطلاع رسانی خواهد شد
اخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب