جاذبه گردشگری / شناسه خبر: 742 / تاریخ انتشار : 1398/12/20

استاندار خوزستان: اصحاب فرهنگ از پویش نوروز بی سفر حمایت کنند

استاندار خوزستان با بیان اینکه در ورودی‌های استان و ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌ها اقدامات لازم در جهت کنترل این بیماری در حال انجام است افزود: به دلیل اینکه مدت زمان شیوع این ویروس نامعلوم است باید به صورت مدوام مردم را نسبت به بیماری آگاه کنیم تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

وی از اجرای پویش «نوروز بی سفر» خبر داد و اضافه کرد: این پویش به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی شده و بر اساس آن از مردم خواسته شده دید و بازدید و سفرهای خود را به حداقل برسانند و نوروز بی سفر را به نوروز بی خطر تبدیل کنند.

شریعتی از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر خواست با پیوستن به این پویش مردم را تشویق و ترغیب کنند تا به نکات گفته شده در این خصوص توجه داشته باشند و تصریح کرد: باید هشدارهای لازم به مردم ارائه شود اما نباید آنها را مضطرب کنیم.

وی اذعان داشت: بسیاری از افراد از این ویروس به دلیل اینکه جدید است اطلاعات کافی ندارند از این رو باید دانسته‌های خود را به مردم ارائه دهیم و از آنها بخواهیم تا جای ممکن در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات و اماکن شلوغ پرهیز کنند.

استاندار خوزستان تعطیلی مدارس، مراسم‌ها، پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، مراکز گردشگری و لغو تجمعات و رویدادهای فرهنگی و ورزشی را از جمله اقدامات لازم جهت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دانست.

وی با اشاره به اینکه سلامت مردم در اولویت کاری ما قرار دارد ابراز کرد: رعایت توصیه‌ها و دستورات ملی برای مقابله همگانی با ویروس کرونا ضروری است و باید حساسیت در شهروندان را حفظ کرده و با اطلاع‌رسانی صحیح از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی به مقابله با این بیماری بپردازیم.

«محمد جوروند» نیز با بیان اینکه ویروس کرونا نه تنها اولویت اول کشور ما است بلکه بحث اول جهان است و بیشتر کشورها با آن درگیر هستند عنوان کرد: در پویش «نوروز بی سفر» از مردم خواسته شده در خانه بمانند و سفر نرود تا بتوانیم با کمک هم از انتقال و شیوع این ویروس جلوگیری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از هنرمندان و فرهیختگان دعوت کرد با پیوستن به این پویش به بهتر برگزار کردن آن کمک کنند و ادامه داد: هنرمندان به دلیل نفوذ و توانمندی که در سطح جامعه دارند می‌تواند در اجرای این پویش در جامعه تاثیرگذار باشند.

ایجاد فضای نشاط در خانواده‌ها از طریق پخش برنامه‌های شاد و موسیقی‌های محلی از طریق صدا و سیما مرکز خوزستان، راه‌اندازی مسابقه کتابخوانی، تشویق مردم به غنی‌سازی اوقات فراغت از طریق فعالیت‌های فرهنگی و هنری در منزل، افزایش سطح دسترسی به شبکه‌های تفریحی و سرگرمی در فضای مجازی و بهبود سرعت اینترنت از جمله پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود.

تاکنون تعدادی از مسئولان استان از جمله استاندار خوزستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیرکل کانون پرورش فکری استان، مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان و ... با پیوستن به پویش «نوروز بی سفر» از اجرای آن حمایت کردند.

اخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب